Gry na jeden przycisk

Tematem mojej pracy magisterskiej były “Gry dla osób niepełnosprawnych ruchowo”. W jej ramach miałem stworzyć parę takich gier (każda z nich będąca reprezentantem innego popularnego gatunku), przeprowadzić ich testy i wyciągnąć jakieś wnioski.

Koncepcją wszystkich niżej zamieszczonych gier jest to, że steruje się nimi jednym przyciskiem. Może to być dowolny przycisk na klawiaturze lub myszce, nie ma to znaczenia. Sprawia to, iż sterowanie jest niezmiernie proste, ale też jak można sobie wyobrazić, stwarza to inne problemy (nie będę się rozpisywał jakie… zajęło to parę stron na pracy :D).

Gry zostały zrobione, parę osób w nie zagrało, no i dobrze. Uznałem jednak że więcej osób mogłoby w nie zagrać, więc udostępnię je tutaj~

(wszystkie gry poza “Żywioły” wyłącza się przyciskiem ESC)


Czołgi

Strzelanka pierwszo-osobowa, w której sterujemy czołgiem i celem gry jest dojście do końca planszy (w czym przeszkadzają inne czołgi).

Gra: POBIERZ


Wyścigi

Wyścigówka, w której sterujemy małym statkiem kosmicznym lewitującym nad powierzchnią toru. W grze są dwie plansze: tor do nauki jazdy oraz następnie miejsce wyścigu, gdzie ścigamy się z innymi statkami kosmicznymi. Celem gry jest, jak można sobie wyobrazić, wygranie wyścigu 😀

Gra: POBIERZ


Ninja

Platformówka dwu-wymiarowa, w której sterujemy ninją i naszym celem jest dojście do końca planszy, zbierając przy okazji gwiazdki.

Gra: POBIERZ


Żywioły

Turowa gra fabularna (RPG), w której wcielamy się w rycerza, który wyruszył pokonać starożytnego smoka (co również jest celem gry :D).

Ponieważ sterowanie jednym przyciskiem rozwijanego menu było najgorzej ocenianą częścią tej gry (i to przytłaczająco w porównaniu z innymi), to postanowiłem dorobić również wersję na więcej przycisków. Pobierajcie wersję na jeden przycisk, tylko jeżeli jesteście ciekawi, bądź nie jesteście w stanie obsługiwać 5-ciu różnych przycisków~

(grę wyłącza się przyciskiem F1)

Gra: POBIERZ

Wersja na jeden przycisk: POBIERZ


Wszystkie gry w jednym: POBIERZ

I to wszystko~
Mam nadzieję, że się wam te gry spodobają 😀

Dodaj komentarz